wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..

  • 10 Odpowiedzi
  • 8132 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline delix

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 0
Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« dnia: Lipiec 21, 2011, 01:48:05 am »
Witam,

Potrzebuję zaimportować ponad 10 tysięcy produktów ze zdjęciami. Jeśli importuję same produkty to dojeżdżam do ok. 1000 produktów i dostaję błąd.. prawdopodobnie jakiś limit serwera (1&1). Jeśli dorzucę linki do zdjęć to staje przy ok. 200 produktach... oczywiście można to robić porcjami, ale ja muszę mieć możliwość niemal codziennego aktualizowania produktów (nie wykluczam, że wszystkich) więc dłubanie po dwie czy trzy godziny dziennie jest chyba lekką przesadą.

Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu? Nie chce mi się wierzyć, że wszyscy używający Prestashop ograniczają się do ok. 1000 produktów.. ?

Mój stan desperacji jest na tyle duży, że zacząłem już robić generator skryptu, który będzie wysyłał zdjęcia na ftpa poprzez plik bat do odpowiednich podkatalogów, później jeszcze zostanie ustawienie połączenia w bazie, ale nie chce mi się wierzyć, że nikt nie rozwiązał tego problemu.

Przecież skoro takie problemy są częste to można by pokusić się o zrobienie prostego formularza, który będzie przesyłał dowolny plik porcjami.. niestety nie znam na tyle php, aby to zrobić w tej chwili.

*

MERA

  • Gość
Odp: Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2011, 09:11:05 am »
Zainstaluj sobie na swoim domowym komputerze Webserv 2 i Prestashop o parametrach takich jak na 1&1 następnie zaimportuj wszystkie produkty Następnie przez ftp przekopiuj folder img z domowego do 1&1 i zaimportuj całą bazę z domowego do 1&1 i to wszystko .Ja tak robię a mam ponad 27 000 produktów.Powodzenia

*

Offline limarco1

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2011, 11:54:00 am »
Mera   napisz trochę więcej i krok po kroku jak to zrobić od zera . PZDR

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2011, 01:02:41 pm »
Podziel plik na mniejsze i importuj partiami.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2011, 08:56:39 pm »
Zainstaluj sobie na swoim domowym komputerze Webserv 2 i Prestashop o parametrach takich jak na 1&1 następnie zaimportuj wszystkie produkty Następnie przez ftp przekopiuj folder img z domowego do 1&1 i zaimportuj całą bazę z domowego do 1&1 i to wszystko .Ja tak robię a mam ponad 27 000 produktów.Powodzenia

Dobry pomysł. Ja korzystałem z programu "SQL-front" http://www.mysqlfront.de/wp/  i łaczyłem się z bazą na serwerze importując pliki
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline delix

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 0
Odp: Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:04:03 am »
Dzięki, jest to jakieś rozwiązanie, ale ze względu na historię zamówień nie mogę importować całej bazy muszę ograniczyć to do wybranych tabel, ale to nie problem.

Co do propozycji z dzieleniem plików to polecam każdemu przetestować import 10 000 produktów z informacją o zdjęciach, opisach itp., a dopiero potem sugerować takie rozwiązania. Przygoda z takim importem jest pouczająca. :) dla pikanterii polecam dodać założenie, że taki odświeżający import niektórzy (czyt. ja) będą musieli robić codziennie, lub niemal codziennie.

pozdrawiam


*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2011, 01:58:41 pm »
Co do propozycji z dzieleniem plików to polecam każdemu przetestować import 10 000 produktów z informacją o zdjęciach, opisach itp., a dopiero potem sugerować takie rozwiązania. Przygoda z takim importem jest pouczająca. :) dla pikanterii polecam dodać założenie

Nie musisz polecać bo ja to znam importowałem nie 10 000 produktow w ten sposób a 80 000 produktów ze zdjęciami opisami itp były to książki z hurtowni Azymut. Nie było wogóle problemów stąd propozycja dzielenia.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2011, 08:09:01 pm »
na 1&1 parametry czasowe apache i php sa dosyc ostre -> czytaj krotkie
rozwiazaniem jest dopisanie ini_set w config.inc.php  i modyfikacja .htaccess,
import produktow przez csv :
  • - jest niepelny
  • - czasochlonny
  • - jak to robisz codziennie to gratuluje cierpiwosci

Ostatnio integrowalem WF-maga Prestiz z presta 1.4.4 synchronizacja od strony klienta max 5-10 sek., dodatkowo z pobraniem zamowien i ich zarejestrowaniem
produktów cos kolo 3000.
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline delix

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 0
Odp: Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2011, 10:32:52 am »
Nie musisz polecać bo ja to znam importowałem nie 10 000 produktow w ten sposób a 80 000 produktów ze zdjęciami opisami itp były to książki z hurtowni Azymut. Nie było wogóle problemów stąd propozycja dzielenia.
Chemar, z całym szacunkiem, ale chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Czy mam rozumieć, że chciałbyś te 80 000 produktów importować co drugi dzień w kawałkach po ok. 200-1000 pozycji? Uważasz to za sensowne rozwiązanie??
Mi nie chodzi o wykonanie jednokrotnego importu listy produktów, bo to można robić niemalże zupełnie ręcznie (w granicach rozsądku oczywiście) mi chodzi o rozwiązanie systemowe np. takie jak zaproponował(a) Mera.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2011, 10:53:14 am »
Chemar, z całym szacunkiem, ale chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Czy mam rozumieć, że chciałbyś te 80 000 produktów importować co drugi dzień w kawałkach po ok. 200-1000 pozycji? Uważasz to za sensowne rozwiązanie??
Mi nie chodzi o wykonanie jednokrotnego importu listy produktów, bo to można robić niemalże zupełnie ręcznie (w granicach rozsądku oczywiście) mi chodzi o rozwiązanie systemowe np. takie jak zaproponował(a) Mera.

Czytam ze zrozumieniem. Jednak powiedz mi co ty masz za asortyment? Skoro chcesz importować codziennnie na nowo? Czy nie lepiej raz zaimportować a pozniej tylko update produktów?

Rozwiązanie Mera też  nie jest idelne wyobraż sobie ile czasu na to stracisz musisz codziennie przeniesc img ktorych jest duzo. Są lepsze rozwiązania podaj najpierw po co potrzebujesz importować codziennie bo moze znajdzie sie na to zloty srodek.

*

Offline delix

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 0
Odp: Import ponad 10 tys. produktów z csv lub inaczej..
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2011, 11:23:07 am »
Miałem już pisać dłuższy opis co i jak, ale doszedł kolejny problem (dla mnie bez sensu!): CSV musi mieć w czasie importu określoną kolumnę NAZWA - a u mnie jeden produkt - lek - (jedna nazwa) to nawet kilku producentów! Co więcej co hurtownia to inna nazwa w ofercie na ten sam produkt.
W związku z powyższym nie widzę szans dla CSV, muszę robić wszystko bardziej w oparciu o bazę danych.. lub będę musiał tymczasowo zmieniać wszystkie nazwy na ID, wykonać import, przywracać nazwy.
Lokalna kopia wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem, bo mogę swobodnie operować na bazie i dowolnie obciążać serwer.

Co do zdjęć to problem praktycznie nie istnieje, na starcie zapuszczam skrypt i się robi.. później albo napiszę sobie program sprawdzający co jest a co ma być, albo będę robił ręcznie kolejne produkty, a wtedy droga aktualizacji jest bez znaczenia.