wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Czy da się tak zrobić? Czyli kilka pytań nowicujsza

  • 2 Odpowiedzi
  • 862 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vnu007dl

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Czy da się tak zrobić? Czyli kilka pytań nowicujsza
« dnia: Grudzień 09, 2012, 01:16:57 pm »
Hej
Stawiam dopiero pierwsze kroki z PrestaShop. Chciałbym zapytać o kilka rzeczy żeby mi ktoś podpowiedział. Bardzo proszę o wyrozumiałość.


1 Jak zmienić układ elementów wyświetlanych na stronie sklepu?

Chodzi mi o to w jaki sposób zarządza się rozmieszczeniem  elementów graficznych na stronie sklepu? Czy to się w ogóle zrobić, czy jest to na sztywno ustawione w danym temacie graficznym? Pytam bo nie umiem się tego doszukać w zapleczu.

2 Dodanie możliwości jednorazowego zakupu bez rejestracji.

Z tego co widzę to w każdym sklepie po wejściu w koszyk, to są opcje rejestracji i zalogowania jeśli ktoś ma już konto a mnie interesuje czy jest możliwość dodania opcji szybkich zakupów bez rejestracji?

3 Moduł payU

Ściągnąłem rozpakowałem i skopiowałem do katalogu modules wtyczkę PayU, ale jak wzapleczu wchodzę w moduły nie ma jej tam? I nie mogę jej aktywować. Czy coś trzeba zrobić wcześniej żeby zainstalować taką wtyczkę?

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Czy da się tak zrobić? Czyli kilka pytań nowicujsza
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2012, 04:53:09 pm »
zacznijmy od tego jaka wersja presty?

Ad.1 - MODUŁY -> Rozmieszczenie modułow (pozycja) oraz css/tpl templetki
Ad.2 - zakładka USTAWIENIENIA
Ad. 3 - MODUŁY - rozwiń wszystkie (zakładając, iz poprawnie wrzuciłeś katalog z modułem)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline vnu007dl

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Czy da się tak zrobić? Czyli kilka pytań nowicujsza
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2012, 11:13:21 pm »
Im dalej w las tym bardziej robi się ciemno...

1 Czy możliwe jest dodanie dodatkowych pól w edycji klientów? Chodzi mi o to aby zdefiniować pola, w które można by było wpisywać dodatkowe informacje o kliencie? Np jakieś dodatkowe ustalenia, preferencje, kontakty z klientem itp?
2 Czy jest możliwość zobaczenia statystyk gdzie odnośnie każdego klienta na temat kiedy dokładnie dokonał zakupów i jaki to był towar?
3 Jak dodać tekst koło opcji dokonania zakupów bez rejestracji gdzie można by było zawrzeć informacje o tym dlaczego warto się zarejestrować?
4 Jak dodać możliwość, przeglądając dany produkt, wysłania zapytania odnośnie tego produktu?
5 Czy można dodać stronę na której można by było dodawać nowe wpisy jak w blogu? Czy jest jakiś plugin do czegoś takiego?
6 Czy jest jakiś plugin który umożliwiał by rozmowę live z klientem e strony głównej? Coś na wzór webgadu?