wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

różnicowanie kosztów przesyłki dla różnych przedmiotów

  • 5 Odpowiedzi
  • 1783 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 1q2w3e4r

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
różnicowanie kosztów przesyłki dla różnych przedmiotów
« dnia: Kwiecień 08, 2014, 11:28:23 am »
Witam.
Czy można ustawiać różne ceny przesyłki dla różnych kategorii, a najlepiej dla grup produktów?
Może jest jakiś moduł do tego?
Prestashop 1.4.4.1


P.S
Uprzedzę już wcześniej pytania, niestety nie da się rozróżnić tego wagowo albo cenowo  :(

*

Offline meblirt

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: różnicowanie kosztów przesyłki dla różnych przedmiotów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2014, 12:54:31 pm »
Nie wiem jak tu ale w Prestashop 1.5.6 można do produktów przypisać różnych kurierów z różnymi kosztami dostawy.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: różnicowanie kosztów przesyłki dla różnych przedmiotów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2014, 01:17:19 pm »
Nie wiem jak tu
to na co komentarz? nabijanie postow?

do rzeczy, w 1.5 owszem jest tak mozliwosc wyboru przewoznika jak i wliczenie "dodatkowych kosztow dostawy" dla kazdego z produktow. niestety, 1.4 pod tym katem jest okrojona i nie ma mozliwosci bezposredniej takiej selekcji. nie jestem pewny, ale wydaje mi sie, ze ostatnio widzalem gdzies modul rozbudowujacy 1.4 o te elementy. nie pameitam czy platny czy darmowy ani za bardzi gdzie... zapewne na 'addons', bo tam najczesciej zagladam, ale glowy nie dam.

Ps. dlaczego piszesz, ze nie da sie zastosowac wag? jakies konkretne uwarunkowania? juz sa w uzyciu?
design4VIP z innej strony...

*

Offline meblirt

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: różnicowanie kosztów przesyłki dla różnych przedmiotów
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2014, 05:53:49 pm »
Nie miałbym co robić tylko nabijać posty.Ciekawe do czego by mi to było potrzebne ? Chciałem doradzić bo wiem jak ciężko jest o jakąś pomoc.Jeśli ktoś już się zna to uważa że wszystkie problemy są błache.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: różnicowanie kosztów przesyłki dla różnych przedmiotów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2014, 06:56:19 pm »
Chciałem doradzić bo wiem jak ciężko jest o jakąś pomoc.
a co w twojej odpowiedzi niby bylo takie "pomocne" ? bylo konkretne pytanie o konketna wersje, odpowiedz typu "tra la la a 1.5 to ma" to nie odpowiedz. wiec takie posty sa bynajmniej zbyteczne.


PS. a ciezko o pomoc... niestety nie ma nikogo na etacie w forum, zeby siedzial non stop i tylko klepal. jest pare osob (garstka), ktora znajac sie na rzezcy staraja sie pomagac, ale kazdy ma jakies inne zajecia. poza tym, raczej wiekszosc czasu poswieca sie na tworzeniu sklepow (dzieki czemu ma sie ta wiedze) i tylko tym mniej zaawansowanym, chcacych sie czegos nauczyc pozostaje dziekowac, a z tego co widze, coraz mniej szacunku na tym forum, bo "nie chca dac gotowca".... a niestety, jest to wiedza, ktrej nie da sie nauczyc z ksiazki, to sa godziny, dni, miesiace, lata sleczenia w literkach, cyferkach. czesto dochodzenie do konsensusu przez metody prob i bledow. a na tym forum wszystko podawane jest "na tacy". ale tyko 1 na 10 napisze "dziekuje" 
design4VIP z innej strony...

*

Offline meblirt

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: różnicowanie kosztów przesyłki dla różnych przedmiotów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2014, 09:17:17 pm »
Ja chciałbym dostać taką odpowiedź jak ta moja.Jeśli w danej wersji nie ma jakiejś funkcjonalności to można się zastanowić czy nie przesiąść się na nowszą wersję.Ale każdy podejmuje decyzje która dla niego jest najodpowiedniejsza i wcale nie mówię że to jest najlepsze rozwiązanie.
Z tymi odpowiedziami to raczej brakuje naprowadzenia , wytłumaczenia a nie gotowych rozwiazań.Jeśli się rozumie jak taki sklep działa to nie zadaje się tylu pytań.Sam staram się to zrozumieć ,znam trochę HTML i CSS  ,uczę się PHP a i tak jeszcze tego nie ogarniam.A siedzieć latami żeby później móc prowadzić jeden sklep to chyba nie za bardzo ma sens.
Może bardziej przy okazji tej dyskusji dowiedziałbym się ja i inni co trzeba wiedzieć żeby zrozumieć Prestashop i nie liczyć na gotowe rozwiazania.