wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach

  • 10 Odpowiedzi
  • 2318 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline boguska

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
  • prestashop
    • Sklep zoologiczny
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« dnia: Styczeń 23, 2015, 11:35:43 am »
Mam pewien problem. Gdy wysyła się wiadomość do klienta i do mnie o dokonaniu zakupu w mailu jako nazw sklepu pojawia się: nazwa sklepu ale w środku nazwy wpakowany jest @serwera?

wygląda to tak: Najlepsza karma dla kotów@s17.linuxpl.com, psa - Kocimiętka <sklep@kocimietka.pl>
Problem powstał po modyfikacjach Mail.php (podmiana oryginalnego pliku Mail nie zlikwidowała problemu).
Czy ktoś wie o co chodzi?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2015, 12:03:32 pm »
wyglada jakby powalony byl header wiadomosci wlasnie w Mail. sprawdz czy w override nie masz tez wrzuconego pliku

jaka dokladnie wersja?
design4VIP z innej strony...

*

Offline boguska

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
  • prestashop
    • Sklep zoologiczny
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Odp: Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2015, 12:24:43 pm »
Wersja PrestaShop 1.6.0.8

Myślałam właśnie, że skopało się coś w Mail.php (dodany zastał plik pdf do maila dla klienta) ale jak podmieniłam oryginał (miałam kopię zapasową) to ta dziwna nazwa nadal była więc czy to może być Mail.php?
Nie wiem co to jest override...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2015, 01:17:41 pm »
nie wiem jak dodawalas i co za plik do wiadomosci, moge sie tylko domsylac, ze wymagany regulamin. ogolnie, jezlei chodzi o tworzenie wiadomsoci 'order_conf' to odpowiada za to kontroler PaymentModule, moze tam byly robione zmiany.

./override to katalog nadpisu plikow kontrolerow czy klas silnika

design4VIP z innej strony...

*

Offline boguska

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
  • prestashop
    • Sklep zoologiczny
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Odp: Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2015, 04:59:38 pm »
Ta nazwa wyświetla się we wszystkich mailach. Przy zmianie statusu itp. W order conf tez robiłam zmianę ale tylko tekstu (wywaliłam słowo pobierz fakturę). w order_conf.html. A może w order_conf.txt coś mogłam skopać bo najpierw tam wywaliłam to o fakturze ale rozwaliło mi to wiadomość, naprawiłam i zrobiłam w html potem to samo. Tylko, że to powinno wpłynąć na 1 wiadomość, do klienta o zakupie a nie we wszystkich, chyba...
W mail.php dokładnie regulamin był dodany tylko. W innych folderach nikt nic nie grzebał oprócz tego co pisałam wyżej.

*

Offline boguska

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
  • prestashop
    • Sklep zoologiczny
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Odp: Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2015, 06:36:00 pm »
Podmieniłam wszystkie pliki w classes i w mails na oryginalne... Nadal jest to samo, to musi być coś innego...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2015, 07:34:13 pm »
no to czyli, ze klasa siedzi w override. jak psialem sprawdz czy rzeczywiscie tam jest.

druga rzecz. sprawcz czy aby nie masz na stale wlaczonego cache i ogolnie go przeczysc tak po stronie sklepu jak i recznie przez ftp
design4VIP z innej strony...

*

Offline boguska

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
  • prestashop
    • Sklep zoologiczny
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Odp: Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2015, 12:41:56 am »
W override nie ma pliku Mail.php
wyłączyłam pamięc podręczną (nie wiem jak ją wyczyścić z poziomu sklepu) a boję się na serwerze wywalać ręcznie pliki bo dużo tego tam jest... wywalać wszystko tylko zostawić pliki z index.php?
Zrobiłam testowe wysłanie maila w zaawansowane - adres email, test jest ok, nic się nie dopisuje

18 grudnia wszystko było ok, 23 dodałam ten zmodyfikowany mail.php i od tego czasu jest ten dopisek. To musi być coś z tym mail.php on coś musiał gdzieś zrobić i to tak zostało bo jak podmieniam na oryginal problem jest nadal

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2015, 09:03:32 am »
plik sam w sobie nie ma wplywu na inne.... przynajmniej ten plik w innych za wiele nie zdziala.

ale tak jeszcze raz przegladajac pierwszy post widze, ze serwer pasuje sie w srodku nazwy. sprawdz jeszcze raz nazwe zsklepu. wyrzuc ja i wpis ponownie, ewentualnie sprawdz w samej bazie jak jest tam zapisany, moze ma jakis ukryty znak specjalny wynikajacy z wklejania z jakiegos innego media....


PS.
co do override, co usuwac, czy mozna, czy nie mozna, gdzie usuwac, jak czyscic cache.... no przepraszam, ale to nie jest dzial dla poczatkujacych, a w tym dziale bylo o tym dziesiatki razy. wystarczy odrobina checi i czasu zeby to znalesc.
design4VIP z innej strony...

*

Offline boguska

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
  • prestashop
    • Sklep zoologiczny
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: Właściciel
Odp: Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:49:37 am »
Zrobiłam!! Zauważyłam, że ten dopisek pakuje się po przecinku. Wpisałam nazwę bez przecinka i jest ok. Tak czułam, że to musi być jakiś głupi błąd. Firma pozycjonująca nazwę wpisała taką jako optymalizację sklepu 22 grudnia.

Kurde tyle godzin kombinowania...
Dzięki deejay3 podpowiedź o znaku dała mi do myślenia.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błędne wyświetlanie nazwy sklepu w wiadomościach
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:56:36 am »
Zrobiłam!! Zauważyłam, że ten dopisek pakuje się po przecinku. Wpisałam nazwę bez przecinka i jest ok. Tak czułam, że to musi być jakiś głupi błąd. Firma pozycjonująca nazwę wpisała taką jako optymalizację sklepu 22 grudnia.

Kurde tyle godzin kombinowania...
Dzięki deejay3 podpowiedź o znaku dała mi do myślenia.
tez wczesniej nie zauwazylem, ze serwer pakuje sie w srodku nazwy, dopiero jak zagladnalem na strone, zauwazylem, ze to caly ciag nazwy stad takie przypuszczenie.

ale co najwazniejsze w tym watku. szczerze powiem, ze nawet nei wiedzialem, ze w nazwie nie moze byc przecinka :d jakos nigdy nie byl potrzebny, ale to dosc wazna informacja. jednak zagladajac w kontroler, raczej za duzego znaczenia nie powinno to misc, bo nazwa jest "cutowana" wiec przecinek powinien byc brany jako calosc nazwy... moze to tylko 'goraczka' twojej wersji instalacji? tez sprawdzalem na 1.6.0.8 i tam, tylko analizujac sam kod, raczej takie cos nie powinno miec miejsca. ale dobrze, ze sie udalo, no i wyszla dosc istotna informacja, ze nieraz takie cos moze sie wydarzyc ;)
design4VIP z innej strony...