wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kategorie dodanie obrazków -POMOC-

  • 26 Odpowiedzi
  • 4602 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline inspir

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« dnia: Wrzesień 29, 2015, 01:18:19 am »
Chciała bym w PASKU menu kategorie, mieć dodany do każdej kategorii obrazek ,  wiem ze sa płatne moduły, ale nie chce ich kupować, zna ktoś darmowy moduł co działa jak MEGA MENU, lub jak i gdzie i co zmienić by móc te obrazki dodać jak na tym załączniku ??
Pozdrawiam Asia

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2015, 10:32:16 am »
a znasz darmowgo fiata 126p, ktory bedzie mial wyposazenie z mercedesa? dokladnie tak samo mozna by zadac to pytanie.... owszem, mozna przerobic tak jak na zalaczniku nawet standardowe menu, bazujac np. na zdjeciu czy miniaturze kateogrii. ale takie zadanie wymaga juz sporej wiedzy i umiejetnosci przede wszytkim PHP (bo to menu bodowane jest bezposrednio w kontrolerze modulu, jak i samej budowy kontrolerow, funkcji PS, no i przyda sie {Smarty}... to juz raczej zadanie do zaawansowanych.
design4VIP z innej strony...

*

Offline inspir

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2015, 01:36:55 pm »
ooo rany ale dałeś wyczerpująca BEZ ZNACZĄCĄ odpowiedź, musiałeś wielu ludziom pomóc .


info dla innych, wiem jak działa presta, wiem jak działa FTP, I JAKIE pliki i gdzie szukać na serwerze,
wystarczy że ktoś poda mi o jaki plik chodzi , a z reszta sobie poradzę.


a FIATA też miałam i z bratem go przerabiałam, więc wiem że się da wystarczy chcieć a nie wymądrzać się :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2015, 02:22:00 pm »
no to jak masz takiego FIATA z wyposazeniem mercedesa CLS to ja chce za darmo!
jezeli tak bardzo dobrze znasz preste to nie wiem skad to pytanie... przeciez w porpzedniej NIE ZNACZACEJ odpowiedzi napisalem wyrazne, ze menu, takze to rozwijane, jest budowane w kontroelrze modulu menu.... co, jakbys sie wczytal, jest o tyle wazna informacja, ze wiekszosc modulow budowana po stornie szablonow TPL. a tutaj masz juz prawie gotowca, co, gdzie szukac, co uzyc zeby uzyskac taki efekt (grafiki albo miniatury kateogrii). czyli czego jeszcze oczekujesz? mercedesa z wyposazeniem z malucha? juz bardziej NIE ZNACZACEJ odpowiedzi nie otrzymasz poza gotowcem, a to watpie, zeby ktos takie "wyposazenie" oddal za darmo....
design4VIP z innej strony...

*

Offline inspir

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2015, 03:42:48 pm »
1- Wiesz co nie obraź się , ale to co piszesz to ja wiem, ja pytam OTO JAK W OBRAZKU ZAŁĄCZONYM , WSTAWIĆ TAKIE ZDJĘCIA W ROZWIJANYM MENU, (w tym obrazku jest moduł płatny)  a nie jak zrobić rozwijane menu.


2- Jestem Kobietą, wystarczyło uważniej czytać moje wiadomości by się tego domyślić :)
3- nie pisałam że mam fiata z wyposażeniem mercedesa , a że pomagałam Bratu w jego modyfikacji. ale z pewnością nie na mercedesa, bo nie szaleje za tymi markami :)

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2015, 04:21:18 pm »
wystarczy że ktoś poda mi o jaki plik chodzi , a z reszta sobie poradzę.

ja pytam OTO JAK W OBRAZKU ZAŁĄCZONYM , WSTAWIĆ TAKIE ZDJĘCIA W ROZWIJANYM MENU

Czyli gdzie czy jak, bo ja się pogubiłem :D ?

*

Offline inspir

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2015, 05:31:14 pm »
wiem że ten moduł standardowy co jest w presta nie ma takiej możliwości, ale wiem też że można dopisać do kodu, kawałek kodu, że ma obrazek pobierać np: image 11 pytanie tylko gdzie to dopisać i w jakiej formie dodać ten kod trzeba, w tedy uzyskam to co ta osoba na tym płatnym module, a wygląda to ładnie.


właśnie znalazłam co za to odpowiada..
muszę dopisać taka funkcjonalność do modułu blocktopmenu i jego szablonu 'wyswietl plik kategorii' i tyle.
tylko co i gdzie dopisać ?? to jest pytanie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2015, 06:13:13 pm wysłana przez inspir »

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2015, 06:23:57 pm »
wystarczy że ktoś poda mi o jaki plik chodzi , a z reszta sobie poradzę.

właśnie znalazłam co za to odpowiada..
...tylko co i gdzie dopisać ?? to jest pytanie


Straszna rozbieżność w tych twoich postach, jakby pisały na raz dwie osoby z jednej klawiatury :D

*

Offline inspir

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2015, 06:37:52 pm »
pewno dla tego że staram się Sama coś wyszukać w necie, ale ciężko. ale wciąż szukam.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2015, 06:45:10 pm »
Jeśli sie nie znasz na php to sobie odpuść, tak na szybko zaglądnąłem do tego modułu z ciekawości i to co cie interesuje znajduje się w głównym kontrolerze tego modułu w linii od 593.

*

Offline inspir

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2015, 06:55:40 pm »
jak byś napisał co zmienić i gdzie(  czyli w jakim katalogu na serwerze, to zrobię to bez trudu. :) z twoją pomocą oczywiście

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2015, 07:37:08 pm »
Jakbym napisał co jak i gdzie to nie ty zrobisz tylko ja zrobię, taka drobna różnica ty co najwyżej możesz to przekopiować, to tak jakbyś skserowała książkę i powiedziała komuś że to ty ją napisałaś :D

*

Offline inspir

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2015, 07:43:06 pm »
Ale jesteś okropny dla mnie, przestań się droczyć :) i daj mi SKOPIOWAĆ twego autorstwa kod, by moja stronka śmigała ślicznie. aaah co za chłopak.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2015, 08:49:44 am »
właśnie znalazłam co za to odpowiada..
muszę dopisać taka funkcjonalność do modułu blocktopmenu i jego szablonu 'wyswietl plik kategorii' i tyle.
tylko co i gdzie dopisać ?? to jest pytanie

jakbys czytala uwazniej to co pisalem, ze rozwiazanie (modyfikacja) nie lezy po stornei szalbonu modulu (tpl) tylko po stornie kontrolera to juz miala bys pelny obraz sytuacji i pole do modyfikacji.

Cytuj
info dla innych, wiem jak działa presta, wiem jak działa FTP, I JAKIE pliki i gdzie szukać na serwerze,
wystarczy że ktoś poda mi o jaki plik chodzi , a z reszta sobie poradzę.
@endriu podal ci nazwe modulu, wiec majac taka wiedze o jakiej piszesz w czym problem zeby znalesc ten kontroler i wprowadzic w nim zmiany?
design4VIP z innej strony...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kategorie dodanie obrazków -POMOC-
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2015, 11:02:19 am »
znalazlem Twoj watek odnosnie instalacji PS na home.... szacun za wlozenie pracy i checi podzielenia sie wiedza. stad tez porozwijam troche powyzsze watki i postaram sie nakierowac. jednak od razu zaznacze, nie daje gotowcow, raczj moje podpowiedzi maja na celu naprowadzenie co i gdzie szukac, czy ogolnie w presta czy w google...

zagladaem w modul pod katem tej modyfikacji, musze powiedziec, ze bedzie to wyzwanie. dla mnie (no mysle, ze moge sie nazwac juz wyjadaczem Presta) to nie jest tak do konca oczywisce i nie jest to robota na 5-10min. no, dla poczatkujacego to spore wzwanie, ale nie jest nie do zrobienia.

1. w pierwszej kolejnosci musisz poszukac modulu odpowiadajacego za to menu.... tutaj juz go odnalazlas. jak pisalem @endriu musisz wejsc w glowny kontroelr, czyli plik .php o takiej samej nazwie jak modul w jego glownym katalogu.

2. trzeba teraz w tym kontrolerze odszukac, ktora czesc nas intereesuje odnosnie budowania menu rozwijanego, ogolnie budwannia tego menu. no i tutjaj juz nie jest tak prosto. patrzac w fukcje makeMenu() mamy pare mozliwosci jego budowy: po kateogriach, po producentach, po stronach CMS.... jest tego parenascie ;/ no ale, naszym "zadaniem domowym" jest kategoria, czyli szykamy tego co odpowada za same kateogrie, no i tutaj za duzo szukania nie ma bo mamy to na pierwszej pozycji.... ale o dziwo, w porownaniu z pozostalymi nie mamy tutaj bodowy HTML do wysietlenia tylko jakas jedna linijka i "niespodzianka..." hmmm co z tym fantem?

3. odczytujemy co do nas w tej "kateogrii" pisza... odnosni nas do kolejnej funkcji generateCategoriesMenu(), przedrostek przed ta fukcja 'this->' mowi nam o tym, ze mamy jej szukac w tym samym module, poniekad w tym samym pliku.... no to szukamu fukcji generateCategoriesMenu()

4. no i prawie w domu... mamy funkcje odpowiedzialna za budowanie tego menu. no i zaczynaja sie schody. tutaj bez znajomosci PHP lezymy. tak jak juz zaznaczyl @endriu, jezlei nie znasz PHP to zatrzymujesz sie w tym miejscu i dalej d...

5. mamy kupe krzaczkow, znaczkow... zmiennych w cholere ;/ w peirwszej kolejnosci trzeba sie wczytac w ten kawalek i rozroznic co jest zwracane hako HTML co jest odczytywane jako zmienna i skad ta zmienna i co ta zmienna potrafi, co nam zwraca. bez takiej wiedzy dalej sie nie ruszy bo to dopiro pierwsze schody przed sporym zakretem i kolejnymi, bardziej stromymi.

6. jak juz uda nam sie odczytac co ta funkcja nam zwraca i jak dziala, tutaj nalezy tez zwrocic uwage na to co zwraca dla kataogorii glownych a co dla tych rozwijanych podkateogrii ($is_children). zasadnoczo, tutaj juz podpowiem, ciebie interesuja tylko $is_children==1

7. no i te wyzsze szersze schody zaczynaja sie w chwili obecnej. powiedzmy, ze juz mamy zalatwione pkt 4-5, wiemy co i gdzie, co i jak, namierzylismy miejsce, w ktorym chcemy miec te grafiki... wszystko pieknie ladnie... wstawiamy grafike przez standardowe 'img' z HTML... ale... nie mamy grafiki ;/ no, te tez nie sa nawet nigdzie zapisane w bazie danych i polaczone z kateogria ;/ kiepsko ;/ no i tutaj znowu, bez znajmosci budowy presta, jej kontroelrow tez za bardzo nie da sie ruszyc. jedno co wiemy (to moge podpoweidziec), ze poszczegolne zdjecia kateogrii (nie mylic z miniaturami - thumbnails) znajduja sie katalogu zdjec kategorii w formie id-wilkosci.jpg czyli np. 1-large.jpg, 2-medium.jpg... ale to nam w niczym za bardzo nie pomaga ;/ owszem mozna utworzyc "niegramatyczny" kod i bezposrednio odniesc sie do tego katalogu, uzyc zmiennej category['id'] i dopisac na stale wieklosci miniatury.... ale tak sie nie robi ;/ trzeba poszukac odpowiedniej funkcji w kontroelrach glownych odnosnie odczytania obrazu kategorii. takie funkcje najczesciej sa albo w odpoweidnich kontrolerach dla danego szukanego elementy (tutaj kateogrie) albo w ogolnym Link.

8. majac juz znaleziona funkcje (jak przeszlilsmy pkt 4-5 to juz mamy znajomosc PHP) odczytujjemy jakie parametry potrzebne sa do uruchomienia fukcji.

9. odpalamy fukcje w miejscu ustalonemu w pkt 7 i przpisujemy mu konretne zmienne i rozmiar.

10. zapisujemy plik, przerzucamy na FTP i czyscimy cache presty

11. odpalamy na sklepie, ustalamy sobie style dla dodanego elementu i tyle.



mysle, ze bardziej dokaldnie nie da sie tego opisac. ale jak widac... to o czym tak jak jak i @endriu pisalismy od poczatku, nie jest to zadanie dla poczatkujacego... trzeba miec troche wiedzy na ten temat. a i tak to najprostsze rozwiazanie na jakie wpadlem poza kupnem juz zmodyfikowanego modulu. raczej darmowego sie nie znajdzie bo jest z tym sporo roboty....


PS.
przyklad wykonany wg powyzszych pkt. http://prestas.4vip.pl/1608
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2015, 11:33:48 am wysłana przez design4VIP »
design4VIP z innej strony...