wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

logo w PNG i szerokość na całą stronę!

  • 12 Odpowiedzi
  • 3453 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline hdnsahdnas

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« dnia: Listopad 02, 2016, 05:19:26 pm »
Witam!

posiadam szablon http://www.leotheme.com/prestashop/themes/234-leo-converse.html

chciałbym zmienić rozmiar dodawane logo. Logo zmieniłem przez Panel Admina lecz jest on w takiej wielkości jak to co było z szablonem.

pytanie jak zrobić aby to logo było na szerokości całej strony na gorze jak jest ale po prostu aby jego szerokość była pełna?
i najważniejsze jak zrobić żeby było w png? bo mam logo w png bez tła lecz dodaje mi z tłem białym..

bardzo proszę o pomoc jak zdefiniować rozmiar loga sklepu na górze strony??
W załączniku przesyłam screen jak to wygląda.
Oczywiście logo jak widać ma tło i chce bez niego czyli PNG i żeby było ładnie do końca prawej i lewej.
Koszyk zostaje bo pod nim bd obrazek z loga wiec bedzie okej.



Pozdrawiam Kamil

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2016, 05:49:30 pm »
W zakładce zdjęcia zaznaczasz opcje użyj png wtedy nie skonwertuje pliku do jpg. Natomiast zastanów się dobrze czy chcesz ładować zawsze tak wielką grafikę. Sklep ma służyć zarabianiu, a ładnie wyglądać przy okazji
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2016, 06:22:51 pm »
Logo jest w kontenerze o szerokości 25% więc zawsze będzie skalowane do jego szerokości.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2016, 08:50:20 pm »
Logo jest w kontenerze o szerokości 25% więc zawsze będzie skalowane do jego szerokości.

mała grafika = mały plik, duża grafika = duży plik [kwestia wyglądu]
Czy jest inaczej ?
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline hdnsahdnas

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2016, 05:44:38 pm »
Logo jest w kontenerze o szerokości 25% więc zawsze będzie skalowane do jego szerokości.

w jakim pliku zmienić dokładnie wartość tej szerokości?
Chce po prostu dodać napis logo w PNG i zależy mi żeby było trochę szersze wiec potrzebuje zmienic.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2016, 07:11:42 pm »
Prawdopodobnie header.tpl

*

Offline hdnsahdnas

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2016, 03:11:18 pm »
dzięki wielkie ! :)

mam jeszcze problem z ustawieniem domyślnego szablonu bo mam http error 500

w jaki sposób ręcznie (nie przez panel ADmina ) zmienić domyślny szablon na inny wgrany do sklepu? w jakim pliku to można zrobić ?? bo przez panel mam cały czas Serwer nie może teraz obsłużyć tego żądania.
HTTP ERROR 500

Pozdrawiam :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2016, 03:22:22 pm »
jezeli juz przy takich drobnowstkach twoj serwer nie wydala (bo to jest przyczyna 500-tki) to jak najszybciej zmien serwer bo za chwile w ogole stanie ci caly sklep i bedziesz mial wiecej problemow niz dzialajacego sklepu.

mzoesz wrzucic recznie szablon przez FTP, ale jezeli ten ma wbudowane swoje moduly to wszystko bedziesz musial zainstlowac i skonfigorowac (ustawienia, pozycje, doczepienia pod hooki) recznie... do tego trzeba miec juz odrobine wiedzy na temat samej presty i jej struktury.

ewentualnie wgraj sobie w kompa jakiegos serwera i dzialaj na localu, poustawiaj co trzeba a pozniej tylko przeimportuj pliki i mySQL na serwer. ale tak czy tak przy tak slabym (lub zle ustawionym) serwerze bedziesz potrzebowal wiele szczescia, zeyb to dzialalo jak nalezy.
design4VIP z innej strony...

*

Offline hdnsahdnas

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2016, 08:12:58 pm »
jezeli juz przy takich drobnowstkach twoj serwer nie wydala (bo to jest przyczyna 500-tki) to jak najszybciej zmien serwer bo za chwile w ogole stanie ci caly sklep i bedziesz mial wiecej problemow niz dzialajacego sklepu.

mzoesz wrzucic recznie szablon przez FTP, ale jezeli ten ma wbudowane swoje moduly to wszystko bedziesz musial zainstlowac i skonfigorowac (ustawienia, pozycje, doczepienia pod hooki) recznie... do tego trzeba miec juz odrobine wiedzy na temat samej presty i jej struktury.

ewentualnie wgraj sobie w kompa jakiegos serwera i dzialaj na localu, poustawiaj co trzeba a pozniej tylko przeimportuj pliki i mySQL na serwer. ale tak czy tak przy tak slabym (lub zle ustawionym) serwerze bedziesz potrzebowal wiele szczescia, zeyb to dzialalo jak nalezy.

dziękuje :) serwer już zmieniony na wyższy pakiet i pięknie śmiga :)

mam pytanie jeszcze co do wysyłanych maili po zakupie w sklepie.
Czy presta ma taką opcje , że wysyła powiadomienia do tych zamówień , które mają status nie opłacony po 3 dniach i 7 do ustawienia?? takie przypomnienia aby zapłacić czy jest możliwość albo moduł?

Pozdrawiam :)

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2016, 08:22:44 pm »
W standardzie nie ma takiej opcji natomiast dodatkowe moduły są szukaj pod hasłem unpaid order reminder.

*

Offline hdnsahdnas

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2016, 07:46:51 pm »
W standardzie nie ma takiej opcji natomiast dodatkowe moduły są szukaj pod hasłem unpaid order reminder.

Okej poszukam sobie dziękuje :)

wgrałem właśnie szablon od Leo Theme - Game gear i mam problem z menu górnym poziomym , że wgl nie jest poziome tylko w pionie i nie wiem dlaczego a wgrałem szablon prosto z ich strony i to jest jedyny problem.

Forumowicze wiecie jak naprawić ten problem?? znalazłem ten moduł ale w nim nie ustawia się nic innego oprócz kategorii jakie będą w tym menu i dalej jest ono nie tak jak powinno przez co nie ładnie top header wygląda jak widać na mojej stronie (link niżej ) a powinno wyglądać tak jak na demo Leo Teme - http://www.leotheme.com/demo/prestashop14x/?template=leo_gamegear

Demo ; http://www.global.hekko24.pl/index.php

wysyłam również ss w załączniku - bardzo proszę o pomoc bo nie wiem gdzie to poprawić żeby było poprawnie wyświetlone!

Pozdrawiam :)

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2016, 08:17:28 pm »
W modułach po prostu zresetuj moduł menu.

*

Offline hdnsahdnas

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: logo w PNG i szerokość na całą stronę!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2016, 11:09:53 am »
W modułach po prostu zresetuj moduł menu.

Bardzo dziękuje !!! :) teraz działa i ładnie wygląda jak należy.

Mam jeszcze problem z BG Switcher nie wiem dlaczego ale na podglądzie Live w Pozycje widać normalnie tło które się zmienia w zależności kategorii czy produktu lecz gdy wejde normalnie na mój sklep to wgl jakby ten moduł nie działał i nie ma tła tylko jest standardowe białe.. Wiesz może dlaczego tak się dzieje?? nie wiem co gdzie przestawić no ale skoro w Live Edycji na żywo działa to powinno też normalnie proszę o pomoc ! screeny w załączniku