wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana szablonu - zmienia się język

  • 3 Odpowiedzi
  • 5432 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ad1979

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Zmiana szablonu - zmienia się język
« dnia: Wrzesień 16, 2011, 09:50:35 am »
Witam, mam następujący problem: stworzyłem nowy szablon poprzez skopiowanie domyślnego i umieszczenie go przez ftp w innym folderze (powiedzmy themes/pstest). Szablon pojawia się na liście motywów do wyboru w zapleczu administracyjnym i niby wszystko działa ok, poza jednym ale: na stronie sklepu, w prawym górnym rogu, tam gdzie jest napisane "Witamy, Zaloguj się" oraz "Twoje konto" i "W koszyku: (Pusty)" tekst zmienia się na angielski - "Welcome, Log in", "Your Account", "Cart: (empty)". Dodam, że inne elementy pozostają po polsku, np "Kontakt", "Mapa strony", "Dodaj do ulubionych", no i ogólnie cała reszta sklepu. Problem znika gdy ten przerobiony szablon umieszczę w folderze "themes/prestashop" - tzn. tam gdzie był domyślny. Jakieś pomysły?

*

Offline Jogurcik12

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Zmiana szablonu - zmienia się język
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2011, 08:16:39 pm »
Spróbuję pomóc...

Ja miałem podobny problem, poradziłem sobie sam  :D
Korzystałem z darmowego szablonu z tej strony http://free-presta-theme.com/, po tym co zrobiłem spolszczyło się prawie wszystko, zostało tylko górne menu poziome w połowie i sam dół (stopka - chyba tak się to nazywa  :-[).

Gdzieś w panelu admina (chyba narzędzia -> języki lub tłumaczenia) powinno być napisane, czy masz wszystkie pliki potrzebne do tłumaczenia. Mi brakowało jednego.
Ze ścieżki standardowego szablonu folder_presty\themes\prestashop\lang skopiowałem plik pl.php do folder_presty\themes\folf\der\lang. I teraz jest potłumaczone prawie wszystko, a było dokładnie odwrtonie - śladowe ilości polskiego języka.

Mam nadzieję, że pomogłem lub chociaż naprowadzę Cię na rozwiązanie.

Pozdrawiam.

*

Offline infopol

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Zmiana szablonu - zmienia się język
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2011, 01:03:26 am »
Znalazłem plik odpowiedzialny za górę: htdocs\Prestashop\themes\twój theme\modules\blockpermanentlinks\blockpermanentlist-header.tpl
Stopkę wywaliłem. Jeśli już to znalazłeś, to może przyda się komuś innemu.

*

Offline seeker

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Zmiana szablonu - zmienia się język
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2011, 12:24:54 am »
Panel Administracyjny>Narzędzia>tlumaczenia>  Modyfikuj tlumaczenia>rozwijasz listę i wybierasz "tłumaczenie modułów"
Tłumaczysz moduły które masz włączone :)

Jogurcik dzięki za linka, fajne tematy