wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Inpost

  • 173 Odpowiedzi
  • 63749 Wyświetleń

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline cobra1

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 09, 2011, 06:46:11 pm »
Witam

Z zonami poradziłem sobie tak, że w domyślnym Europe zostawiłem Polskę, a zrobiłem dodatkową strefę dla pozostałych krajów europejskich, tak więc nie przeszkadza mi ustawiona strefa na sztywno.

Problem jest z brakiem wyświetlania ceny dostawy - wyświetla się "Za darmo", czyli tak jakby cena wynosiła 0.

Potestowałem trochę moduł na "gołej preście 1.3" gdzie cena wyświetla się prawidłowo i testowych kontach w Paczkomatach - zauważyłem, że:

1. Cena wyświetla się prawidłowo przy wyborze rodzaju dostawy, po przejściu dalej do wyboru sposobu płatności też jest prawidłowa cena dostawy w koszyku. Natomiast po wybraniu rodzaju płatności i przejściu dalej gdzie pokazana jest kwota do zapłaty (np. przy przelewie) zamiast kosztu dostawy InPost wskakuje zupełnie coś innego (również w koszyku) - ostateczna kwota do zapłaty jest nieprawidłowa.

2. W PA po zaakceptowaniu płatności, bądź zmianie statusu na "wysyłka" nie da się pobrać Etykiety - wyskakuje błąd 404 - brak strony. Nie wiem, czy dzieje się tylko tak na koncie Testowym w Paczkomatach, ale inaczej nie sprawdzałem. Po zalogowaniu się do Managera Paczek na stronie Paczkomatów można pobrać etykietę.

3. Nie wiem też co z paczkami płatnymi przy odbiorze. Czy można coś zmienić i sklonować ten moduł, żeby obsługiwał paczki za pobraniem?

To na razie tyle uwag  ;D

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 10, 2011, 02:03:13 pm »
Witam

Z zonami poradziłem sobie tak, że w domyślnym Europe zostawiłem Polskę, a zrobiłem dodatkową strefę dla pozostałych krajów europejskich, tak więc nie przeszkadza mi ustawiona strefa na sztywno.

Problem jest z brakiem wyświetlania ceny dostawy - wyświetla się "Za darmo", czyli tak jakby cena wynosiła 0.

Potestowałem trochę moduł na "gołej preście 1.3" gdzie cena wyświetla się prawidłowo i testowych kontach w Paczkomatach - zauważyłem, że:

1. Cena wyświetla się prawidłowo przy wyborze rodzaju dostawy, po przejściu dalej do wyboru sposobu płatności też jest prawidłowa cena dostawy w koszyku. Natomiast po wybraniu rodzaju płatności i przejściu dalej gdzie pokazana jest kwota do zapłaty (np. przy przelewie) zamiast kosztu dostawy InPost wskakuje zupełnie coś innego (również w koszyku) - ostateczna kwota do zapłaty jest nieprawidłowa.

2. W PA po zaakceptowaniu płatności, bądź zmianie statusu na "wysyłka" nie da się pobrać Etykiety - wyskakuje błąd 404 - brak strony. Nie wiem, czy dzieje się tylko tak na koncie Testowym w Paczkomatach, ale inaczej nie sprawdzałem. Po zalogowaniu się do Managera Paczek na stronie Paczkomatów można pobrać etykietę.

3. Nie wiem też co z paczkami płatnymi przy odbiorze. Czy można coś zmienić i sklonować ten moduł, żeby obsługiwał paczki za pobraniem?

To na razie tyle uwag  ;D

Witam,

To jeszcze tylko proszę o informację dokładnie jaka wersja presty i jaka wersja moduły.

Paweł

*

Offline cobra1

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 10, 2011, 08:27:34 pm »
PrestaShop 1.3.1 , moduł 0.4.9

Może Pan sobie sam sprawdzić:

1. "goła presta" 1.3.1 (można testować zamówienia będą anulowane) - http://www.praksim.pl/sklep - złe wyświetlanie ceny przy zaakceptowaniu płatności

2. sklep na prescie 1.3.1 - http://www.yourobsession.pl - zamiast ceny jest "za darmo"

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 11, 2011, 03:42:56 pm »
PrestaShop 1.3.1 , moduł 0.4.9

Może Pan sobie sam sprawdzić:

1. "goła presta" 1.3.1 (można testować zamówienia będą anulowane) - http://www.praksim.pl/sklep - złe wyświetlanie ceny przy zaakceptowaniu płatności

2. sklep na prescie 1.3.1 - http://www.yourobsession.pl - zamiast ceny jest "za darmo"

Witam,

W załączniku poprawiony moduł 0.4.9 do presty 1.3.x - proszę odinstalować stary moduł - następnie rozpakować wersj 0.4.9.1 i zainstalować moduł ponownie w Prescie.

Paweł

*

Offline cobra1

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 11, 2011, 06:04:12 pm »
Witam

No niestety w dalszym ciągu coś jest nie tak.

1. Na ""gołej preście" ustawiłem cenę netto dla InPost 10pln + 23%VAT. Cenę przy przesyłce pokazuje dobrze 12,30 brutto. Po przejściu do płatności jest OK. Po kliknięciu np Przelewu cena przesyłki zmienia się na 13,53 pln, zamiast pozostać na poziomie 12,30pln.

2. Na sklepie w dalszym ciągu niezależnie od ustawienia ceny pokazuje "Za darmo"

*

Offline cobra1

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 12, 2011, 07:51:32 pm »
Witam

No niestety w dalszym ciągu coś jest nie tak.

1. Na ""gołej preście" ustawiłem cenę netto dla InPost 10pln + 23%VAT. Cenę przy przesyłce pokazuje dobrze 12,30 brutto. Po przejściu do płatności jest OK. Po kliknięciu np Przelewu cena przesyłki zmienia się na 13,53 pln, zamiast pozostać na poziomie 12,30pln.

2. Na sklepie w dalszym ciągu niezależnie od ustawienia ceny pokazuje "Za darmo"

Ad.1 Chyba doszedłem, że problem z nieprawidłową ceną polegał na tym, że była zaznaczona opcja wysyłka zależna od całkowitej ceny (właściwie moduł powinien się wtedy niewyświetlać, chyba...). Przy zaznaczeniu opcji zależnej od całkowitej wagi cena wyświetla się prawidłowo.

Ponieważ pozostałe przesyłki uzależnione są od ceny, to czy jest możliwe, żeby moduł działał prawidłowo przy zaznaczeniu kosztów przesyłki zależnych od całkowitej ceny. Moduł musiałby przy instalacji dodać się do zakresów cenowych (chyba...)?

Ad2. Na sklepie też mam zaznaczoną opcję Zależne od całkowitej ceny. Cena pojawiła się po zaznaczeniu opcji : Opcje dostawy -> Paczkomaty247->Zachowanie/wynik poza zakresem->Zastosuj najwyższe koszty zdefiniowanego przedziału. Niestety po zaakceptowaniu rodzaju płatności cena zmienia się na 0.

Reasumując czy jest możliwość aby moduł działał prawidłowo po zaznaczeniu opcji Wysyłka->zależna od całkowitej ceny? Wiem, że InPost ma ograniczenie do 12kg, ale cena nie zależy od wagi, tylko nie może przekaroczyć 12kg.

Czy pracuje Pan nad opcją przesyłki "za pobraniem"? Albo gdzie można w kodzie zaznaczyć tę opcję?

Ogólnie wielki szacunek za wykonanie tego modułu i podzielenie się na forum. ;D

*

cieszak

  • Gość
Odp: Inpost
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 13, 2011, 09:26:25 am »
Jest błąd w instalatorze (przynajmniej u mnie) - wersja 050

instalator tworzy i próbuje uruchomić takiego sql'a:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `ps_paczkomaty247_cart` ( id_cart int(10) unsigned NOT NULL, id_box varchar(6) NOT NULL, id_delivery varchar(24) default NULL, deliverycode int(11) default NULL, PRIMARY KEY (id_cart) ) ENGINE=ENGINE_TYPE DEFAULT CHARSET=utf8Problemem jest:
Cytuj
#1286 - Unknown table engine 'ENGINE_TYPE'

Nie wiem jak w kodzie odczytać silnik bazy prestashopa więc sobie po prostu wstawiam InnoDB:
$sql = str_replace('ENGINE_TYPE', 'InnoDB', $sql);
Dodatkowo nie wyświetlała się cena (było Za Darmo). Brak wartości w zmiennej $config->tax. I ogólnie nie jest wypełniany koszt dostawy.
Nie wiem czemu były zakomentowane fragmenty wypełniające to pole?

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 13, 2011, 10:19:07 am »
Jest błąd w instalatorze (przynajmniej u mnie) - wersja 050

instalator tworzy i próbuje uruchomić takiego sql'a:
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `ps_paczkomaty247_cart` ( id_cart int(10) unsigned NOT NULL, id_box varchar(6) NOT NULL, id_delivery varchar(24) default NULL, deliverycode int(11) default NULL, PRIMARY KEY (id_cart) ) ENGINE=ENGINE_TYPE DEFAULT CHARSET=utf8Problemem jest:
Nie wiem jak w kodzie odczytać silnik bazy prestashopa więc sobie po prostu wstawiam InnoDB:
$sql = str_replace('ENGINE_TYPE', 'InnoDB', $sql);
Dodatkowo nie wyświetlała się cena (było Za Darmo). Brak wartości w zmiennej $config->tax. I ogólnie nie jest wypełniany koszt dostawy.
Nie wiem czemu były zakomentowane fragmenty wypełniające to pole?

Witam,

Na jakiej wersji presty występują te błędy ?

Paweł

*

cieszak

  • Gość
Odp: Inpost
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 13, 2011, 10:49:10 am »
1.4.0.17
Ale lekko modyfikowanej przez http://www.firmatec.pl/sklep.php

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 13, 2011, 10:54:47 am »
Witam,

Postaram się dzisiaj przetestować na tej wersji presty co jest nie tak.

Pozdrawiam,
Paweł

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:08:56 am »
Witam,

Zainstalowałem sobie wersję presty ze strony którą mi pan podał .. i moduł 0.5.0 działa bez żadnych problemów - zarówno instalacja jak i w sklepie..

Czy na pewno posiada pan wersje 1.4.0.17 - błąd przy instalacji może wskazywać że jest to presta 1.3.x ponieważ wybór silnika bazy danych wprowadzony był dopiero w 1.4.x

Pozdrawiam,
Paweł

*

cieszak

  • Gość
Odp: Inpost
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:00:14 pm »
To jest 1.3 upgrade'owana na 1.4, więc pewnie brakuje mi jakichś ustawień w bazie (bo wiem że nie miałem też wcześniej wersji).

Dzięki za pomoc.

Mam też jeszcze problem z realizacją zakupu.

Mam włączone kupowanie na jednej stronie. Wybieram sobie paczkomat. Potem wybieram że płacę przelewem i w koszyku koszt przesyłki jest 20.50 (to akurat cena kuriera, jak wrócę klikając "Inne metody płatności" to zaznaczony jest kurier).

Czy może Pan od razu sprawdzić na tej wersji u Pana czy to błąd w module czy u mnie?

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:04:13 pm »
To jest 1.3 upgrade'owana na 1.4, więc pewnie brakuje mi jakichś ustawień w bazie (bo wiem że nie miałem też wcześniej wersji).

Dzięki za pomoc.

Mam też jeszcze problem z realizacją zakupu.

Mam włączone kupowanie na jednej stronie. Wybieram sobie paczkomat. Potem wybieram że płacę przelewem i w koszyku koszt przesyłki jest 20.50 (to akurat cena kuriera, jak wrócę klikając "Inne metody płatności" to zaznaczony jest kurier).

Czy może Pan od razu sprawdzić na tej wersji u Pana czy to błąd w module czy u mnie?

Witam,

Co to znaczy "Mam włączone kupowanie na jednej stronie" - to jest jakiś dodatkowy moduł do presty ?

Paweł

*

cieszak

  • Gość
Odp: Inpost
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:29:34 pm »
Nie, to w standardzie w 1.4
w "Preferences"
jest tam lista "Typ procesu zamówienia" i do wyboru jest "Standardowy (5 kroków)" i "Na jednej strona"

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:44:42 pm »
Nie, to w standardzie w 1.4
w "Preferences"
jest tam lista "Typ procesu zamówienia" i do wyboru jest "Standardowy (5 kroków)" i "Na jednej strona"

Witam,

To akrurat nie działa :) nie wiedziałem że jest taka opcja w 1.4. Postaram się to jeszcze dzisiaj poprawić i udostępnić nową wersję modułu.

Paweł