wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

zmiana dostępu

  • 8 Odpowiedzi
  • 2807 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bankmonet.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 174
  • 0
    • http://bankmonet.pl
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
zmiana dostępu
« dnia: Luty 13, 2012, 05:05:44 pm »
Witam,

czy ktoś pracował nad, miał styczność, albo wie jak zmienić, ustawić, aby "sprzedawca", miał możliwość edytowania, dodawania, usuwania tylko i wyłącznie własnych produktów, cos ala jakby mial swoje konto? Brak mozliwosc edytowania dodawania usuwania produktow, katalogow admina, pozostalych sprzedawcow?

Utworzenie zaleznosci dla sprzedawcow, by mieli dostep do informacji swoich, swoich zamowien, swoich kategori, atrybutow i produktow.
Ew. czy istnieje mozliwosc utworzenia zaleznosci wyswietlania zamowien tak, aby po wejsciu w szczegoly dla sprzedawcow nie byl widoczny adres klienta i jego dane?

Dzieki ekspertom. Siedze i probuje, ale pomoc potrzebna

Dzieki
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 05:59:44 pm wysłana przez fisher1988 »

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana dostępu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2012, 06:37:45 pm »
Da się ale niestety w grę wchodzi dość znaczna modyfikacja core sklepu.......koszty ? dośc znaczne ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline bankmonet.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 174
  • 0
    • http://bankmonet.pl
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: zmiana dostępu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2012, 07:03:58 pm »
Tak, tak, domyślam się ;)

Myślałem, że forum to miejsce, gdzie można szukać bezpłatnej pomocy i szukać rozwiązań przy wsparciu forumowiczów o większej wiedzy i doświadczeniu. Użytkowniku Sower. Czytałem wiele postów z Twoimi wypowiedziami i wiem, że dużo potrafisz, ale oferujesz pomoc w większości za kasę. Ja jestem na początku tworzenia sklepu, nie zarabiam na razie nic, wiec ewentualne koszty nie wchodzą w grę, bo nie mam na chwilę obecną wolnych środków na inwestycje, staram się sam uczyć, czytać i wdrażać nabytą wiedzę.

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc się nauczyć, dać wskazówki co i jak? Bym kiedyś ja mógł udzielać takich info bezpłatnie.

Dzięki forumowicze

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana dostępu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2012, 07:17:21 pm »
czytać ze zrozumieniem to zaleta ;)

nie daję gotowych rozwiązań - daje wędkę a rybę sobie sam złap.

Co do twojego pytania - oczekujesz, że ktoś siądzie i rozwiąże za ciebie problem.....takie zmiany wymagają sporej reorganizacji i bazy danych i samego core sklepu (przynajmniej po stronie administratora) i od ręki ci nikt tego nie zrobi

chcesz bezpłatnie - proszę bardzo
1. zmiana struktury bazy danych uwzględniająca powiązanie klientów z danym "pracownikiem"
2. Modyfikacja core powodująca wczytanie, prezentację i przetworzenie danych oczywiście warunkująca wyświetlanie odpowiednich danych.

reasumując dość zaawansowany projekt wymagający sporej modyfikacji kodu, testów i uwierz mi - patrząc na twoje posty zapewniam, że sobie sam z tym nie dasz rady ........ stąd moja wypowiedz o dość znacznych  kosztach

....... presta jest dość złożonym systemem i nie da się tego zrobić w/g instrukcji na forum poza tym raczej nikt ci tu kodu do skopiowania nie wstawi
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline bankmonet.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 174
  • 0
    • http://bankmonet.pl
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: zmiana dostępu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2012, 10:32:29 pm »
Nie za ciebie, tylko Ciebie, czytać ze zrozumieniem raczej potrafię panie ekspert, jak i pisać. To nie peb.pl tylko forum, wiec liczę na odrobinę oleju w głowie osób, które się wypowiadają, nie na zasób ich wiedzy, ale na treść i sposób wypowiedzi, bo w Twoją wiedzę nie wątpię.

Nie oczekuję, że ktoś mi da gotowy do skopiowania schemat, czy ktoś usiądzie i mi to zrobi. Weź się ogarnij :) Nie napisałem tego i tego nie oczekuję, bo to by było za łatwe. Forum jest po to, aby wspólnymi siłami w kilka osób próbować, radzić się innych, dawać swoje rady innym. Ty jesteś typem forumowicza, który non stop siedzi i oferuje pomoc, ale za hajs, podając przy tym link do opcji za która zgarniasz kasę.

Reasumując. Zdaję sobie sprawę, że to zaawansowany projekt, ale nie ma rzeczy, których nie można zrobić wspólnie, tym bardziej na forum, na którym są sami ludzie w temacie.

I dziękuję Ci uprzejmie, że się wysiliłeś i opisałeś mi problem w dwóch krótkich zdaniach, z czego reszta to Twoje mniemanie odnośnie sposobu pozyskania informacji na temat wątku.

Przepraszam wszystkich za 'nietemat'.

Wracając do tematu, czy ktoś w takim razie może wypowiedzieć się na dwa krótkie zdania w punkcie '1' i '2'?




*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana dostępu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2012, 11:38:12 pm »
będę zatem z ciekawością śledził ten wątek i przyglądał się temu jak ktoś ci udziela rad jak wdrożyć komercyjne rozwiązanie o wartości 2500-3000 z bardzo dużym potencjałem wdrożeniowym.......... obiecuję, że jak będę widział,że prace nad tym się posuwają i z czymś macie problem to swoje 3 grosze dołożę

a odpowiadając na twoje zarzuty dotyczące kasy itd....... to mam pytanie czy jak już uruchomisz ten swój sklep to też będziesz produkty rozdawał za free na prawo i lewo? - bo widzisz twój biznes to sprzedaż tego czy tamtego a mój ........ cóż wiedza i doświadczenie ........ wiem za produkty w sklepie musisz dostawcy zapłacić............ a wiedza i doświadczenie cóż nic nie kosztuje wszystko to mi weszło do głowy w czasie snu?

Rozumiem, iż nie chcesz ani złotówki wydać na sklep ale nie oczekuj, że ktoś ci za free powie ci jak wdrożyć zaawansowane rozwiązania - dotyczy to zarówno ciebie jak i innych osób - nie oczekuj, że ktoś za free zbuduje dla ciebie narzędzie do zarabiania.....

dobra to czekam na rozwój twojego forumowego projektu ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zmiana dostępu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2012, 10:11:14 am »
nie spotkalem sie z takim modulem i chyba nie spotkam

potrzebujesz zmienic funkcje back office, a ta czesc nie jest niestety modulowa, jest niby podzielona na czesci, ale modulem tego niezalatwisz, trzeba rzezbic core, rozbudowac baze, naprawde sporo roboty
nie wiem czy jest to wogole do zrobienia, przeciez klient moze zamowic na krzyz artykuly od kilku sprzedawcow w jednym zamowieniu i jak tu administrowac takim zamowieniem, kto ma do niego prawa dostepu?

trzeba by utworzyc kilka magazynow, kazdy dla innego dostawcy, potem automatycznie rozbijac zamowienie na magazyny czyli de facto generowac osobne zamowienia dla kazdego magazynu, itd. itp.

np. klient zamawia 4 rzeczy , kazda z innego magazynu, czyli ma 4 zamowienia, 4 rozrachunki, jedna platnosc, oj joj, joj

to pytanie juz kilka razy na roznych forach bylo zadawane, moze przez ciebie, a moze przez kilka osob, i nigdzie odpowiedzi nie ma.

szukasz rozwiazania typu amazon

jesli jestes znakomitym znawca i koderem presty, to winszuje zaciecia
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 10:41:20 am wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana dostępu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2012, 10:28:05 am »
@mario jest - połowiczne ale - przypisanie klienta do danego "pracownika/sprzedawcy" ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline bankmonet.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 174
  • 0
    • http://bankmonet.pl
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: zmiana dostępu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2012, 10:41:01 am »
Czyli to jest zdecydowanie bardziej trudne, niż sobie wyobrażałem, możliwe, że nieosiągalne. Szkoda... Miałem taką nadzieję, że mimo, że skomplikowane jakoś się uda. Trudno.

Hmm, a czy byłbyś uprzejmy i mógłbyś mi podpowiedzieć, co ewentualnie mogę zrobić, co zmienić, by każdy nowy 'sprzedawca' miał dostęp do wszystkich zamówień, ale by nie widział danych Klienta w szczególe zamówienia? By dostęp do nich miał tylko i wyłącznie admin? Chciałbym by dane Klienta dla każdego sprzedawcy były nieosiągalne, niewidoczne.

Chyba, że jest możliwość stworzenia takiej zależności, by w profilu 'sprzedawcy' wyświetlane były tylko zamówienia jego produktów. To zdecydowanie by mi ułatwiło życie.

Nie chciałbym jeszcze zdradzać swojego pomysłu. Możliwe, że jeśli ukończę to co robię od kilku miesiacy, stanie się to hitem. Dlatego proszę Cię o wyrozumiałość. Jest to ogromnie istotna rzecz, jak nienajważniesza w tym całym przedsięwzięciu. Sam próbuje coś działać, edytować, kombinuje, ale moja wiedza jest jeszcze w porównaniu do Waszych mała.