wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Inpost

  • 173 Odpowiedzi
  • 63756 Wyświetleń

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 13, 2010, 11:24:52 am »
Wszystko się ładnie pokazuje, lecz nie dodaje paczek do menagera paczek. Może ktoś się orientuje jaki jest powód? Plik z logami pusty..

Witam,

Czy w konfiguracji modułu podane są poprawnie dane konta oraz czy włączona jest opcja automatycznego generowania etykiet ?
Dodatkowo przypominam że etykieta i zlecenie generowane jest dopiero jak zamówienie zmieni status na:
2 - płatność zaakceptowana
lub
4 - zamówienie wysłane

Paweł
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2010, 11:49:33 am wysłana przez krzaczek »

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 13, 2010, 11:47:13 am »
Witam,

mam preste 1.3.1 i ostatnia wersja modułu inpost jaka działa to 0.4.3. Nowsze albo sie nie pokazują albo wogóle nie chcą działać.
W ostatniej działającej 0.4.3. przy realizacji zamówienia i przejściu do płatności kwota nie zawiera kosztu wysyłki mimo, że przed wyborem kwota się zgadzała.... jakiś pomysł w czym jest problem?
Może ktoś ma podobne problemy?

Pozdrowienia,

Wojtek

Wersja 0.4.3. zawierała błędy więc nie gwarantuję że będzie działać poprawnie. Proszę zainstalowac werjse 0.4.6 w pliku paczkomaty247.php zmienić 
define('Paczkomaty247_DEBUG', FALSE); na define('Paczkomaty247_DEBUG', TRUE);

Następnie spróbować wybrać jako sposób dostawy Inpost i załączyć na forum plik z logami logFile.txt.

Zaznaczam że serwer www musi mieć prawa zapisu do pliku logFile.txt jak i do katalogu paczkomaty24/data

Właśnie przetestowałem na świeżej instalacji 1.3.1 oraz 1.3.3 i wersja 0.4.6 działa bez problemów.

Paweł

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 13, 2010, 04:56:38 pm »
Witam,

mam preste 1.3.1 i ostatnia wersja modułu inpost jaka działa to 0.4.3. Nowsze albo sie nie pokazują albo wogóle nie chcą działać.
W ostatniej działającej 0.4.3. przy realizacji zamówienia i przejściu do płatności kwota nie zawiera kosztu wysyłki mimo, że przed wyborem kwota się zgadzała.... jakiś pomysł w czym jest problem?
Może ktoś ma podobne problemy?

Pozdrowienia,

Wojtek

Witam,

Wystarczy wejść w Shipping->Carriers->paczkomaty247 i zaznaczyć opcję Shipping & handling.
Nie mam aktualnie wersji polskiej dlatego instrukcje po angielsku .. ale na pewno znajdziesz.

Paweł

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 17, 2010, 01:26:25 pm »
Witam,

Wersja 0.4.7 modułu
 * przetestowana z presta 1.3.3.
 * drobne poprawki w komunikacji CURL z API
 * defaultowo włączone doliczanie do kosztów przesyłki kosztów (shipping nad handling)

Pozdrawiam,
Paweł

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 11, 2011, 02:24:13 pm »
Witam,

Wersja 0.4.8 modułu
 * Poprawka błędu w API. Jeżeli kod pocztowy adresu dostawy był błędny lub w jego okolicy nie było żadnych paczkomatów, API zwracało błąd zamiast pokazać pole rozwijalne z listą wszystkich paczkomatów do wyboru.

Pozdrawiam,
Paweł

*

Offline ones

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 19, 2011, 08:32:17 pm »
Najnowsza wersja i błąd na stronie:

Warning: Missing argument 2 for Paczkomaty247::hooklog(), called in /var/www/virtual/drogeria.biz/perfumy/htdocs/modules/paczkomaty247/paczkomaty247.php on line 173 and defined in /var/www/virtual/drogeria.biz/perfumy/htdocs/modules/paczkomaty247/paczkomaty247.php on line 407

Warning: Missing argument 2 for Paczkomaty247::hooklog(), called in /var/www/virtual/drogeria.biz/perfumy/htdocs/modules/paczkomaty247/paczkomaty247.php on line 203 and defined in /var/www/virtual/drogeria.biz/perfumy/htdocs/modules/paczkomaty247/paczkomaty247.php on line 407

*

Offline ones

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 19, 2011, 08:37:38 pm »
A i z loga:



19/01/11-20:36:37   hookUpdateOrderStatus
19/01/11-20:36:37   
params   []={
   newOrderStatus=>?=OrderState{
      name=[]={
         1=>Payment accepted
         2=>Paiement accept√©
         3=>PŇāatnoŇõńá zaakceptowana
      }
      template=[]={
         1=>payment
         2=>payment
         3=>payment
      }
      send_email=1
      invoice=1
      color=#DDEEFF
      unremovable=1
      logable=1
      delivery=0
      hidden=0
      id=2
   }
   id_order=>43
   cookie=>?=Cookie{
   }
   cart=>
   altern=>4
}
19/01/11-20:36:37   newOrderStatus=?=OrderState{
   name=[]={
      1=>Payment accepted
      2=>Paiement accept√©
      3=>PŇāatnoŇõńá zaakceptowana
   }
   template=[]={
      1=>payment
      2=>payment
      3=>payment
   }
   send_email=1
   invoice=1
   color=#DDEEFF
   unremovable=1
   logable=1
   delivery=0
   hidden=0
   id=2
}
19/01/11-20:36:37   found currentOrderStatusID=2
19/01/11-20:36:37   triggeringStatusList=2,4
19/01/11-20:36:37   placeOrder()
19/01/11-20:36:37   mOrder->id_carrier=45
19/01/11-20:36:37   mCarrier->name=Poczta polska

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 20, 2011, 11:03:21 am »
Witam,

Wersja 0.4.9 modułu
 * Poprawka w API - usunięcie kwoty "ubezpieczenia" - API zwraca błąd "Brak zdefinowanej stawiki ubezpieczenia dla kwoty XXXX" - do pozniejszej weryfikacji czemu. Na razie kwota ubezpieczenia jest defaultowo 0
 * Poprawki błędów Notice dla medody hooklog

Pozdrawiam,
Paweł

*

Offline ones

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 20, 2011, 06:33:07 pm »
Kraczek jakieś info czemu mi nie działa? Teraz kompletnie się nie wyświetla.. hmm

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:56:57 pm »
Witam,

Tego to nie wiem .. proszę wyczyścic plik z logiem i przeprowadzić całą procedurę zakupu w sklepie z az do momentu w którym "nie działa" .. a następnie wysłać mi loga na krzaczek@gmail.com to postaram sie zdiagnozować.

Paweł

*

Offline bolu

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 06, 2011, 02:16:16 pm »
Mam problem z instalacją tego modułu. Zmieniam prawa dla katalogu data i total commander pokazuje mi ze ma ustawione 666. Ale co dla mnie dziwne nie można wejsc do tego katalogu. Przy instalacji modulu w prestashop wyskakuje mi blad "Paczkomaty 24/7 - Data direcotry modules/paczkomaty247/data is not writable." Jakies sugestie? Probuje zainstalowac wersje 0.4.9, wersja prestashop - 1.3.1.1

pozdrawiam

*

Offline bolu

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 06, 2011, 02:38:58 pm »
juz jest ok, sorry

Bardzo fajny moduł. Po pierwszych testach zauwazylem ze jesli wybierze sie paczkomat jako sposob dostawy i przejdzie do platnosci, nastepnie klient wroci do sposobu dostawy to jest zaznaczony domyslny sposob dostawy - system nie zapamietuje wyboru paczkomatow. A tak naprawde zapamietuje, bo jak sie zrobi wstecz do kroku z adresem a nastepnie przejdzie dalej do wyboru dostawcy to pokazuje sie blad "Nie wybrano Paczkomatu do którego ma być dostarczona paczka.". Troche to zagmatwane i pewnie klient nie bedzie skakal po stronach w ten sposob.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 03:01:31 pm wysłana przez bolu »

*

Offline bolu

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 06, 2011, 04:12:02 pm »
po glebszych testach, mam kilka propozycji co mozna by wprowadzic w kolejnych wersjach. Oczywiscie zdaję sobie sprawe ze modul jest darmowy i to czy kolejne darmowe wersje powstana zalezy tylko od autora;]

1. Jako zeby wyslac paczke przez paczkomat nie potrzebny jest nam adres klienta to mozna by zrobic jako drugi krok kasy wybor dostawy i wtedy w kolejnym kroku jezeli klient wybralby np poczte pokazywalby sie wybor adresu dostawy a gdyby wybral paczkomaty to juz od razu platnosc.

2. Jezeli wybralby paczkomat to w mailu do klienta potwierdzajacego zamowienie nie mogloby byc jego adresu dostawy tylko nazwa/adres paczkomatu. Tak samo w szczegolach zamowienia w koncie uzytkownika.

3. Zauwazylem ze pod ie linia z wyborem paczkomatow na stronie wyboru dostawy jest przesunieta w lewo. Pod firefoxem i chrome wyglada ok

pozdrawiam 
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 04:43:04 pm wysłana przez bolu »

*

Offline krzaczek

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 57
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 06, 2011, 06:12:08 pm »
Witam,

Wszystko fajnie tylko jest jeden problem
Ad1. Jak najbardziej było by fajnie ale .. ze względu na budowę sklepu jest to nie wykonalne bez integracji w Core sklepu - co by spowodował problemy przy późniejszych upgradzie sklepu. Koszyk jest oddzielnym modułem i trzeba by w nim wprowadzać zmiany żeby osiągnąć taki cel - nie wymagać adresu jeśli wybierze się paczkomat.

Ad2. Z tym to nie wiem .. muszę zobaczyć czy jest jakiś handler w templacie maila który pozwoliłby dodać informację o paczkomacie do treści maila bez modyfikowania kodu sklepu.

Ad3. Sprawdzę i postaram się to poprawić w następnej wersji. Kwestia CSS'a

Co do problemu z cofaniem się i nie zapamiętywaniem sposobu dostawy .... sprawdzę w poniedziałek i jeśli uda mi się powtórzyć błąd to postaram się poprawić.

po glebszych testach, mam kilka propozycji co mozna by wprowadzic w kolejnych wersjach. Oczywiscie zdaję sobie sprawe ze modul jest darmowy i to czy kolejne darmowe wersje powstana zalezy tylko od autora;]

1. Jako zeby wyslac paczke przez paczkomat nie potrzebny jest nam adres klienta to mozna by zrobic jako drugi krok kasy wybor dostawy i wtedy w kolejnym kroku jezeli klient wybralby np poczte pokazywalby sie wybor adresu dostawy a gdyby wybral paczkomaty to juz od razu platnosc.

2. Jezeli wybralby paczkomat to w mailu do klienta potwierdzajacego zamowienie nie mogloby byc jego adresu dostawy tylko nazwa/adres paczkomatu. Tak samo w szczegolach zamowienia w koncie uzytkownika.

3. Zauwazylem ze pod ie linia z wyborem paczkomatow na stronie wyboru dostawy jest przesunieta w lewo. Pod firefoxem i chrome wyglada ok

pozdrawiam 

*

Offline kma630

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Inpost
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 28, 2011, 07:57:30 pm »
Witam,

wie ktoś czy moduł inpost będzie działał z nową wersją presty?

pozdr